19 Temmuz 2011 Salı

Müzikle Dolu Bir Yaz

Bu sıcak yaz günlerinde buz gibi bir Enjoy Smoothie ile beraber en çok istediğimiz şey; konserlere, festivallere gitmek! Bu isteğimizi gerçekleştirebilmek için onlarca seçeneğimiz var: MFÖ, Candan Erçetin, Zülfü Livaneli, Sıla, Ajda Pekkan konserleri... Ve elbette 18. İstanbul Caz Festivali!

1 Temmuz’da başlayan festival kapsamında; Randy Crawford, Natalie Cole’un vokalleri ve Joe Sample’ın piyanodaki performansıyla büyülendik, “Sing The Truth” etkinliğiyle caz müziğin efsane olmuş kadın şarkıcılarının enfes parçalarını dinledik, “Tribute to Miles” ile Miles Davis’i andık. Javier Limon, Buika, Yasmin Levy, Mariza gibi usta sanatçıları birlikte izledik. Bu akşam ise Paul Simon konseri bizleri bekliyor.

Caz festivali kapsamında kaçırmamamız gereken bir isim daha var: Joss Stone. Soul müziğin başarılı sesi, Grammy ödüllü İngiliz şarkıcı 28 Temmuz günü İstanbul’da! Son yılların en iyi çıkış yapan şarkıcılarından olan Stone, “You Had Me”, “Fell In Love With A Boy” gibi şarkılarıyla müzikseverlerin beğenisini kazanmıştı.  Başarılı şarkıcı ilk defa Türkiye’de konser veriyor.

Müzik dolu gecelere biz çoktan hazırız. Hepsini sabırsızlıkla bekliyoruz:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder